به کنکور سـرا خوش آمدید
کتاب کابوک
دانلود اپلیکیشن قبولی !
ghabuli

بزرگترین اپلیکیشن بانک تست کنکور در تمامی رشته ها و تمامی مقاطع, بیش از ۱۰۰هزار تست کنکور در تمامی دروس زیست و ریاضی و فیزیک . باقبولی تست بزن یاد بگیر آزمون بده !‌۱۰۰درصد قبولی

ادامه مطلب
جهش 347 داشته باش !
maktabestan

کلی سوال که بعضی بچه ها تا کنکور به جوابش نمی رسن و بعد کنکور میان میگن قبولی کنکور سخته ولی شاید کسی نبوده که توی شش روز کل رازهای موفقیت در سال کنکور رو بهشون بگه !؟


ادامه مطلب

بررسی آزمون : پادکست مشاوره ای چگونه ترازمان را بالا ببریم ؟ (قسمت پنجم)

بررسی آزمون : پادکست مشاوره ای چگونه ترازمان را بالا ببریم ؟ (قسمت پنجم)
توضیحات :

چگونه ترازمان را بالا ببریم ؟

بررسی آزمون : دانش آموزان خوبم سلام،به بخشِ پنجم رسیدن به تراز ۷۰۰۰ خوش آمدید ، فکر میکنم مباحثی که در حوزه مشاوره تحصیلی وجود دارد واقعا گسترده تر از مباحث درسی است،یعنی کتاب های درسی محدود هستند به یک سری مباحث خاص و در یک قالب خاص گنجایش دارند،ولی مطالب مشاوره تحصیلی طیف گسترده ای از مطالب روان شناسی اجتماعی و درسی را در برمیگیرند،طوری که وقتی ما میخواهیم راجب یک موضوعی صحبت بکنیم معمولا آن موضوع بی انتهاست و ساعت ها و روزها میتوان راجب آن مسئله صحبت کرد و توضیح داد،دلیل طولانی شدن جلسات چگونه به تراز ۷۰۰۰ برسیم نیز همین است،ابتدا در نظر داشتم که سه جلسه فایل برای شما آماده بکنم اما الان در حال آماده سازی بخشِ پنجم هستم و احساس میکنم که این پروژه را وقتی شروع کردم باید خیلی خیلی کامل به اتمام برسانم طوری که اگر حتی ۱۰ سال دیگر کسی این فایل هارا خواست دانلود کند و گوش کند واقعا به یک مجموعه کامل دسترسی داشته باشد، و واقعا چگونه به تراز ۷۰۰۰ برسیم یک مجموعه کامل از تمام قوانینی است که میتواند به شما کمک کند در آزمون های آزمایشی به نتیجه دلخواه برسید

فرق بین امتحان های تستی و تشریحی چیست؟

این هفته میخواهیم راجب بحث تسلط صحبت بکنیم،به نظر شما فرق بین امتحان تشریحی و تستی چیست؟

فارغ از اینکه در امتحان تشریحی هیچ سرنخی ندارید و باید تمام پاسخ را خودتان بنویسید و در امتحان تستی فقط گزینه درست را مشخص میکنید،در امتحان های تشریحی شما اگر حتی یک فرمول ناقص هم بنویسید مصحح طبق قانون یک نمره ای باید به شما بدهد،یعنی نوشتن ۲۵ درصد از پاسخ یا ۵۰ درصد از پاسخ نمره دارد درست است؟ اما در امتحان هاِ تستی چطور؟

در امتحان های تستی مثل کنکور یا آزمون های آزمایشی وقتی شما میخواهید پاسخ سوالی را بدهید از سه حالت خارج نیست،یا سوالی که میخواهید پاسخ دهید درست از آب در می آید،یا غلط از آب در می آید،یا کلا پاسخ نمیدهید،چیزی بین این ها وجود ندارد

برای اینکه بتوانید به پاسخ یک تست برسید فقط یک گزینه دارید که انتخاب کنید،با نوشتن نصف فرمول هم نمره ای به شما تعلق نمیگیرد کامپیوتر برای اصلاح فقط نیاز به پاسخ نهایی شما دارد و برایش هم مهم نیست که از چه راهِ حلی به پاسخ رسیدید!

پس نتیجه گیری میکنیم که آزمون های آزمایشی و کنکور از ما تسلط کامل میخواهند، بالا بروید پایین بیایید زمانی در آزمون و کنکور نتیجه میگیرید که درس هارا نه به صورت کلی و ناقص! بلکه به صورت کامل و با جزئیات بلد باشید!

عزیزان دیگر برای طراحِ کنکور کلیات اصلا اهمیت ندارد،همه رفته اند روی جزئیات،همه میخواهند این را بسنجند که شما مطالب را کاملِ کامل با جزئیات بلد هستی یا هنوز در روش های تشریحی مانده ای؟

ما این را باید بدانیم که کنکور به جزئیات کار دارد! نه به کلیات، این قانون ابدی و انتهایی کنکور است و باید آن را به ذهن بسپاریم،حال چگونه به تسلط کامل برسیم؟ در فایل این هفته راجب این مسئله با هم صحبت خواهیم کرد

 

رایگان گوش کنید : پادکست مشاوره چگونه ترازمان را بالا ببریم ، قسمت پنجم با موضوع تحلیل آزمون ( بررسی آزمون ) مهم تر از خود آزمون ، شامل قوانین برای بالا بردن تراز و رسیدن به تراز ۷۰۰۰ می باشد ، این پادکست کاری از استاد گلی می باشد و قسمت آخر مجموعه افزایش تراز می باشد .

 

به این پست امتیاز دهید.

زمان قرار گیری : ۲۳ آذر ۱۳۹۷
کاری از : حسن گلی
حجم فایل : 10 مگابایت
امتیاز دهید :
به این پست امتیاز دهید.

دانلود با لینک مستقیم
دیدگاه های شما
ارسال دیدگاه جدید :

یک دیدگاه برای “ بررسی آزمون : پادکست مشاوره ای چگونه ترازمان را بالا ببریم ؟ (قسمت پنجم)”

احمدی گفت:

سلام من واسه یکی از ازمون های جمع بندی هزارو دویست تا تست زدم اما ترازم زیر ۵۰۰۰ شد شاید باورتون نشه! پاسخی دارید;??