به کنکور سـرا خوش آمدید
دانلود اپلیکیشن قبولی !
ghabuli

بزرگترین اپلیکیشن بانک تست کنکور در تمامی رشته ها و تمامی مقاطع, بیش از ۱۰۰هزار تست کنکور در تمامی دروس زیست و ریاضی و فیزیک . باقبولی تست بزن یاد بگیر آزمون بده !‌۱۰۰درصد قبولی

ادامه مطلب
جهش 347 داشته باش !
maktabestan

بذارین در ابتدا ریشه اسم پکیج جهش ۳۴۷ رو واستون تعریف کنم: ۳ دور – در ۴ماه بیش از ۷۰% مطالب کنکور رو بخونین و جهشی رویایی داشته باشین!


ادامه مطلب

تغییرات انتخاب رشته کنکور ۹۴ از زبان مشاوران

توضیحات :

تغییرات انتخاب رشته کنکور ۹۴ از زبان مشاوران

تغییرات انتخاب رشته کنکور ۹۴ کاری از قلم چی

taghirat_entekhabreshte_konkur94

بخشی از تغییراتی که در انتخاب رشته کنکور ۹۴ نسبت به سال گذشته رخ داده را در قالب قوانین کلی انتخاب رشته و همچنین به صورت رشته محور از دیدگاه مشاوران بخوانید :

زهره عالمی :

در بین رشته های گروه آزمایشی ریاضی و فنی ،رشته های دانشگاه پردیس بین الملل حذف شده است

رشته های پردیس بین الملل در گروه آزمایشی تجربی در انتهای جداول هر دانشگاه آمده است(چیدمان دانشگاه محور به جای دوره محور)

دوره ی نوبت دوم (شبانه) در بسیاری از رشته ها حذف شده است

دانشگاه علوم اقتصادی امسال دانشجو نمی پذیرد و تنها در برخی رشته ها با دانشگاه خوارزمی ادغام شده است

در برخی رشته های علوم پزشکی دانشگاه موظف به ارائه خوابگاه نیست(مراجعه به پیوست دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۴)

در انتخاب رشته های نیمه متمرکز از انتخاب ۱ تا ۱۵۰ می توانید قرار هید اما باید قبل از رشته های متمرکزی که امکان قبولی دارندانتخاب شود تا شانس متمرکز از بین نرود.

 

حمیدرضا اکبریان :

در خصوص مجموعه رشته های۴( مجسمه سازی) ۵( عکاسی) ۶( ادبیات نمایشی-بازیگری-کارگردانی/نمایش عروسکی/طراحی صحنه ) و۷( موسیقی ایرانی-موسیقی جهانی- موسیقی نظامی-آهنگ سازی) گروه آزمایشی هنرپس از مرحله انتخاب رشته های تحصیلی اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت با توجه به نمره کل اکتسابی استخراج و در هفته اول مرداد منتشر می گردد. این افراد می بایست در آزمون عملی رشته مربوطه که در نیمه دوم مرداد ماه برگزارمی شود شرکت نمایند.

 

سامان پاک نظر :

در خصوص تغییرات گروه ریاضی رشته مکاترونیک در مقطع کارشناسی از دفترچه حذف شده و همچنین رشته کامپیوتر گرایش سخت افزار نیزحذف شده و گرایش معماری سیستمهای کامپیوتری اضافه شده است.

 

هادی صحیحی:

۱- سهمیه ایثارگران از ۲۰ به ۲۵ درصد افزایش یافته است
۲- حد نصاب قبولی ایثارگران ۷۰% اخرین فرد قبول و رزمندگان ۲۵% اخرین فرد قبولی است
۳- رشته های پردیس خود گردان ریاضی حذف شده است
۴- سوره شرایط خاص اش را برداشته و صرفا با سوابق تحصیلی گزینش را انجام می دهد
۵- دانشگاه شهید رجایی رشته بدون تعهد خدمت هم دارد(نوبت دوم)
۶ -رشته های شرایط خاص از اولویت ۱ تا ۱۵۰ امکان انتخاب دارد
۷ – رشته های هنر متمرکز شده است
۸- برای شرکت در رشته ی غیر مرتبط با رشته خودمان در قسمت صرفا و با سوابق تحصیلی ،پرداخت ۱۵۰۰۰ تومان الزامی است

۹- درجدول رشته های روزانه شبانه و پردیس خودگردان یک جا آمده است

۱۰- پذیرش در کلیه کدرشته های تحصیلی که صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی صورت می گیرد، به روش متمرکز خواهد بود و در مدارک تحصیلی فارغ التحصیلی دانشجویانی که در این کدرشته¬ها پذیرفته میشوند صرفاً براساس سوابق درج نخواهد شد.
۱۱- ظرفیت اختصاصی برای داوطلبان سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد و و کسب ۷۰ درصد نمره آخرین فرد کافییست. ولی رزمندگان ۷۵ درصد.
۱۲- محدودیتی برای انتخاب رشته های نیمه متمرکز (از لحاظ تعداد) ( و از لحاظ جایگاه قرار گیری) وجود ندارد.
۱۳- دانشگاه فرهنگیان دانشجوی غیر فرهنگی هم میگیره ( ۴۰۰۰۰ ریال با کارت شتاب پرداخت شود)
۱۴- داوطلبانی که قبلاً علاقمندی خود را به گزینش در رشته های دانشگاه پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی اعلام نکرده اند با پرداخت ۸۰۰۰۰ ریال امکان انتخاب دارند.
۱۵- داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران در دانشگاه های پولی پذیرفته شوند اگر نروند فقط یکبار دیگر میتوانند از سهمیه شان استفاده کنند
۱۶- همچنان بومی گزینی در رشته های پرطرفدار ۶۰ به ۴۰ و در سایر رشته ها ۲۰ به ۸۰ است.
۱۷- شبانه و نیمه حضوری : بومی استانی (توی استان خومون شانس بیشتری داریم)
ولی غیر انتفاعی ناحیه ای است( در تهران و البرز و قزوین و قم و سمنان) شانس بیشتری داریم. مجازی ها کشوریست (بومی گزینی ندارد)

 

آرش فتحعلی :

قوانین جدید برای انتخاب رشته

۱— قانون سهمیه ایثارگران بر اساس قانون مصوب مجلس تغییراتی داشته است و میزان ظرفیت از ۲۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش و حد نصاب در گروه پزشکی از ۸۰ به ۷۰ درصد آخرین نمره کاهش داشته است.

۲- اعمال سهمیه ۳۰ درصدی مناطق محروم برای رشته های علوم پزشکی

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ۳۰ درصد ظرفیت رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به استانهای محروم و استانهایی که از سوی وزارت بهداشت اعلام می شود، اختصاص یافته است. اما نکته مهم این است که افرادی که این رشته ها را در این مناطق انتخاب می کنند باید سه برابر مدت تحصیل تعهد خدمت بدهند.

 

محمدسجاد درزینی:

۱-تعهد سه برابری خدمت برای پذیرفته شدگان در سهمیه مناطق محروم علوم پزشکی

وداوطلبان توجه کنند که اگر می خواهند در مناطق خود بمانند و ۳ رشته دکتری حرفه ای را بر اساس ظرفیت مناطق محروم انتخاب کنند، باید تعهد خدمت بدهند و علاوه بر آن تنها پس از گذراندن نیمی از تعهد، می توانند ادامه تحصیل دهند. پذیرفته شدگان در این ظرفیت، امکان تغییر رشته و محل ندارند. ضمن آنکه تنها در محدوده اعلام شده امکان کار دارند. این امر به منظور ماندگاری نیروهای پزشکی در مناطق محروم طراحی شده است.

۲- پیش از این برای انتخاب رشته های دارای شرایط خاص و نیمه متمرکز محدودیت وجود داشت و داوطلبان باید از اولویت ۳۰ به بعد رشته های خود را درج می کردند اما دیگر این محدودیت وجود ندارد. رشته های خاص هنر نیز در روزهای ۸ و ۹ و ۱۶ مردادماه آزمون عملی خود را برگزار می کنند.

به این پست امتیاز دهید.

دیدگاه های شما