Code Center
اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.

pd34_render2

payetakhtketab1

amoozesh-riazi

maktabestan-728x180

راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری

موضوع : مشاوره,ویژه کنکوری ها

راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری

مشاوره انتخاب رشته کنکور  

entekhab-reshte(www.konkoorsar.ir)

 

#مشاوره
🔴اتتخاب رشته کنکور سراسری

👈ابتدا رشته ها را انتخاب کنید

👈سپس شهرها را انتخاب کنید

👈در پایان دانشگاه ها را انتخاب کنید

برای آن که راحت تر ، زودتر و بهتر ذهن خود را منظم کنید و تصمیم بگیرید قلم و کاغذ بردارید و دو سر طیف را مشخص کنید : آن چه حتما می خواهید و آن چه اصلا نمی خواهید . ابتدا از رشته ها شروع کنید.

۱- کدام رشته ها را حتما در فهرست خود خواهید نوشت،

۲ – کدام رشته ها را اصلا نمی خواهید و انتخاب نخواهید کرد.

اگر نمی توانید انواع رشته ها را به خاطر بیاورید می توانید به فهرست رشته های گروه آزمایشی ،در سایت کانون یا مجله ی آزمون مراجعه کنید ولی فعلا هر چه را به خاطر می آورید در دو سر طیف برای خودتان مشخص کنید .چه نوع رشته هایی را اصلا انتخاب نخواهید کرد و کدام نوع رشته ها را حتما در فهرست قرار خواهید داد؟

پس از انتخاب رشته ها به سراغ شهرها بروید . به جز شهر خودتان آیا در شهر دیگری هم انتخاب رشته خواهید کرد؟ این شهرها را هم مشخص کنید . ممکن است برای بعضی رشته ها حاضر باشید به شهرهای دورتر هم بروید اما برای رشته های دیگر حاضر نباشید . شاید هم خودتان یا خانواده تان اصلا با رفتن به شهرها ی دیگر موافق نباشید . در هر صورت پس از نام رشته ها نام شهرها را بنویسید.

و در پایان به سراغ نام دانشگاه ها بروید کدام دانشگاه ها را بر دیگران ترجیج می دهید .اگر نظر مشخص و دقیقی ندارید ببینید که کدام دانشگاه ها رتبه های برتر و بهتری را می پذیرند و هم چنین از نظر افراد آگاه نیز کمک بگیرید.

در پایان ، یک انتخاب و تصمیم مهم دیگر هم دارید . از بین شهر و رشته و دانشگاه ، کدام یک برای شما اهمیت بیشتری دارد. حتما نظر خانواده را بپرسید . پدر ومادرتان شما را بهتر می شناسند و با ویژگی های شخصیتی شما بیشتر آشنا هستند . وقتی می خواهید رشته ها را پشت سرهم بنویسید و مرتب کنید حتما باید تکلیف خودتان را با خودتان روشن کرده باشید. پس چه بهتر که از ابتدا به این سوال فکر کنید و پاسخ دهید که آیا ماندن در شهر خودتان یا شهرهای نزدیک برایتان مهم تر است یاانتخاب یک رشته ی خاص در شهری دور…

انتخاب یک شهر دیگر یا ماندن در شهر خود ، تصمیم مهمی است که برای بعضی دانش آموزان و خانواده ها تا روزهای آخر هم موضوع بحث و گفت وگو است.

به این پست امتیاز دهید.

paytakhteketab

maktabestan-468x60

چه امتیازی می دهید؟
۰ تا کنون ثبت شده است
تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "کنکور سرا" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود. گرافیک و طراحی : پارس تمز

m946