به کنکور سـرا خوش آمدید
دانلود اپلیکیشن قبولی !
ghabuli

بزرگترین اپلیکیشن بانک تست کنکور در تمامی رشته ها و تمامی مقاطع, بیش از ۱۰۰هزار تست کنکور در تمامی دروس زیست و ریاضی و فیزیک . باقبولی تست بزن یاد بگیر آزمون بده !‌۱۰۰درصد قبولی

ادامه مطلب
جهش 347 داشته باش !
maktabestan

بذارین در ابتدا ریشه اسم پکیج جهش ۳۴۷ رو واستون تعریف کنم: ۳ دور – در ۴ماه بیش از ۷۰% مطالب کنکور رو بخونین و جهشی رویایی داشته باشین!


ادامه مطلب

رتبه ۳ کنکور انسانی ۹۴

توضیحات :

رتبه ۳ کنکور انسانی ۹۴

روزهایی که مدرسه نمی‌رفتم بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت درس می‌خواندم

 

به گزارش کنکورسرا نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، ابوالفضل مشیری متولد سال ۱۳۷۶ و نفر سوم کنکور سراسری سال ۹۴ در رشته علوم انسانی است، او فرزند سوم و آخر خانواده است و پدرش دندان‌پزشک و مادرش خانه‌دار است.

خبرنگار فارس به دنبال موفقیت این نوجوان اصفهانی در آزمون سراسری سال ۹۴ با مشیری گفت‌وگویی انجام داده که در ادامه می‌خوانید:

 

فارس: چرا رشته علوم انسانی را در دبیرستان انتخاب کردید؟

مشیری: علاقه من به علوم انسانی بر می‌گردد به دوران راهنمایی که علاقه شدیدی به تاریخ و فلسفه داشتم، در سال دوم دبیرستان با انگیزه‌تر به دنبال تحصیل در رشته مدیریت بودم اکنون پس از حقوق اولویت اولم رشته علوم سیاسی است.

فارس: آیا در طول تحصیل همیشه شاگرد اول بودید؟

مشیری: از دوران دبستان همیشه در ردیف شاگردهای خوب بودم اما در دوره راهنمایی دوره تحصیلی متوسط‌‌‌تری داشتم و به محض ورود به دبیرستان و بعد از سال دوم به اوج بازگشتم.

فارس: فکر می‌کردید روزی رتبه ۳ کنکور سراسری را از آن خود کنید؟

مشیری: من همیشه به رتبه برتر و حتی رتبه یک فکر می‌کردم ولی می‌دانستم که بلند پروازی است، با آزمون‌های آزمایشی که در طول سال تحصیلی انجام می‌دادم به خودم امیدوار بودم و بعد از کنکور هم تخمین رتبه ۱۰ تا ۲۰ را داشتم.

فارس: روزی چند ساعت درس ‌می‌خواندید؟

مشیری: درس خواندن من از سال سوم که امتحانات نهایی داشتیم جدی‌تر شد و با نزدیک شدن به زمان کنکور تمام فکرم را معطوف درس خواندن کردم. روزهایی که مدرسه نمی‌رفتم بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت درس می‌خواندم و در روزهای نزدیک کنکور با حداکثر توان و تا ۱۳ ساعت هم مطالعه داشتم.

فارس: آیا در کلاس‌های فوق برنامه و آزمون‌های موسسات شرکت کرده‌اید؟

مشیری: من فقط در کلاس‌های فوق برنامه‌ای که در مدرسه گذاشته می‌شد شرکت می‌کردم که در آن موقع کلاس عربی و زبان فارسی و ریاضی بود. من به جز شرکت در آزمون‌های سازمان سنجش در هیچ آزمونی شرکت نکردم و اگر موسسه‌ای برای تبلیغ از من استفاده کند، خلاف واقع است.

فارس: نقش معلمان خود را در کسب این موفقیت چه می‌دانید؟

مشیری: معلمان ما در مدرسه برای پیشرفت ما از هر جهت بسیار موثر بودند، جو آرامی را که مدیر مدرسه برای ما ایجاد کرده بود با کار خوب معلمان تکمیل شد. من از معلمان درس جغرافی و جامعه‌شناسی و زبان فارسی بسیار تشکر می‌کنم که با نحوه درس دادن و پرسش و آزمون خاصی که در کلاس داشتند به یادگیری ما بسیار خوب کمک می‌کردند. معلمان ما نه تنها در درس بلکه در سایر جهات هم به ما نیرو و انرژی می‌دادند و روابط دوستانه‌ای داشتیم.

فارس: از شنیدن خبر کسب این رتبه چه احساسی داشتید؟

مشیری: ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه صبح بود که یکی از دوستان قدیمی با من تماس گرفت و خبر قبولی را به من داد، من فکر کردم با من شوخی می‌کند اما به دنبال تماس‌های مکرر باور کردم و بسیار خوشحال شدم و انرژی زیادی گرفتم.

فارس: چه توصیه‌ای برای روش درس خواندن دانش‌آموزان کنکوری دارید؟

مشیری: روش درس خواندن من به گونه‌ای بود که پس از خواندن دروس حفظی مثل تاریخ، جغرافی و تاریخ ادبیات برای خودم سئوال طرح می‌کردم و پیش آمادگی برای امتحان ایجاد می‌کردم. در دروسی مانند آرایه‌های ادبی و ادبیات هم سعی کردم با تست زدن مکرر تسلط خود را بالا ببرم.

فارس: میزان درصد پاسخ صحیح شما به تفکیک هر درس چقدر بود؟

مشیری: زبان ۸۵٫۴، عربی عمومی ۹۲، فرهنگ و معارف ۶۹٫۴، زبان خارجی ۹۰٫۷، آمار و ریاضی ۸۸٫۴، اقتصاد ۸۴٫۰۵، ادبیات تخصصی ۸۴٫۵، عربی ۹۳٫۴، تاریخ و جغرافی ۹۵٫۶، علوم اجتماعی ۱۰۰، فلسفه و منطق ۷۳٫۴ و روانشناسی ۱۰۰ درصد تست‌ها را صحیح پاسخ دادم.

به این پست امتیاز دهید.

دیدگاه های شما