به کنکور سـرا خوش آمدید
دانلود اپلیکیشن قبولی !
ghabuli

اپلیکیشن کنکور قبولی، بهترین برنامه برای تست کنکور، آزمون آنلاین و نمونه سوال در بستر اینترنت

ادامه مطلب
جهش 347 داشته باش !
maktabestan

بذارین در ابتدا ریشه اسم پکیج جهش ۳۴۷ رو واستون تعریف کنم: ۳ دور – در ۴ماه بیش از ۷۰% مطالب کنکور رو بخونین و جهشی رویایی داشته باشین!

ادامه مطلب

مطالعه‌ی درس‌های اختصاصی ۱ (ریاضی و فیزیک)

توضیحات :

مطالعه‌ی درس‌های اختصاصی ۱ (ریاضی و فیزیک)

هر درسی برای مطالعه، روش خاصی دارد. به‌کارگیری روش مناسب در هر درس موجب کسب نتیجه‌ی مطلوب خواهد شد. به خاطر داشته باشید که مباحث برای مطالعه از روند ثابتی پیروی نمی‌کنند. نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه داشت این است که هر فرد برای مطالعه‌ی هر درس، شیوه‌ی خاص خود را خواهد داشت؛ اما می‌توان یک قالب مطالعه‌ی کلی برای درس‌ها تعریف کرد.

shive_bartarha

۱٫ ریاضی و فیزیک

این دو درس از مباحث تحلیلی محسوب می‌شوند. برای مطالعه‌ی این درس‌ها ابتدا مباحث برنامه‌ی راهبردی را با استفاده از جزوه‌ی دبیر یا درس‌نامه‌ها مطالعه کنید. سعی کنید زمان را به صورت افراطی به این موضوع اختصاص ندهید. بهترین روش این است که مفهوم کلی را از درس‌نامه دریافت کرده و بعد از حل تمرین تشریحی با تست‌زنی به تسلط دست یابید. مباحث یک فصل را به چند بخش تقسیم کنید و بعد از فهم هر قسمت تعدادی تست با هدف یادگیری و آشنا شدن با نحوه‌ی طرح تست و دیدگاه طراح در بخش مورد نظر کار کنید. بعد از اتمام همه‌ی قسمت‌ها، در پایان تست‌های جامعی را که شامل تمام قسمت‌ها هستند تمرین کنید. پس از رسیدن به تسلط نسبی با کار کردن تعدادی از تست‌ها به صورت زمان‌دار به‌راحتی خواهید توانست در زمان مقرر به سؤالات پاسخ‌گو باشید. خلاصه‌برداری از فرمول‌ها و نکات مهم، در دوران جمع‌بندی می‌تواند منبع طلایی برای مرور سریع‌تر و بازیابی تمام اطلاعات تثبیت‌شده در ذهن باشد.

به این پست امتیاز دهید.

دیدگاه های شما