به کنکور سـرا خوش آمدید
کتاب کابوک
دانلود اپلیکیشن قبولی !
ghabuli

بزرگترین اپلیکیشن بانک تست کنکور در تمامی رشته ها و تمامی مقاطع, بیش از ۱۰۰هزار تست کنکور در تمامی دروس زیست و ریاضی و فیزیک . باقبولی تست بزن یاد بگیر آزمون بده !‌۱۰۰درصد قبولی

ادامه مطلب
جهش 347 داشته باش !
maktabestan

کلی سوال که بعضی بچه ها تا کنکور به جوابش نمی رسن و بعد کنکور میان میگن قبولی کنکور سخته ولی شاید کسی نبوده که توی شش روز کل رازهای موفقیت در سال کنکور رو بهشون بگه !؟


ادامه مطلب

مطالعه‌ی درس‌های اختصاصی ۳ (زیست‌شناسی)

توضیحات :

مطالعه‌ی درس‌های اختصاصی ۳ (زیست‌شناسی)

از درصد ۸۲ در زیست تا رشته‌ی دندان‌پزشکی : نحوه‌ی مطالعه‌ی درس زیست، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فکری داوطلبان است. هر کس روش خاصی برای مطالعه‌ی درس‌ها دارد. هدف بیان تجربه‌های دیگران این است که کمک کند تا هر دانش‌آموز روش خاص خود را پیدا کند. چند سالی است که سؤالات به صورت مفهومی و از دید دانش‌آموزان کمی دشوار طرح می‌شود.

shive_bartarha

وحید صمدی : «روش مطالعه‌ی من در درس زیست این‌گونه بود که تأکید بسیاری بر مطالعه‌ی متن کتاب درسی داشتم. اعتقاد من این بود که هر چه‌قدر هم کتاب درسی را بخوانیم، باز هم مطالب جدیدی برای یادگیری در کتاب وجود دارد و نکته‌های کتاب درسی تمامی ندارد. خصوصاً در خردادماه، به پیشنهاد یکی از دبیران، به صورت دوره‌ای کتاب‌ها را مطالعه کردم، به‌گونه‌ای که با برنامه‌ریزی در خرداد دو بار دیگر کتاب‌ها را دوره کردم. این روش علاوه بر آشکارسازی نکات جدید، این فایده را داشت که مانع فراموشی مطالب ریز کتاب می‌شد؛ مثلاً فصل شارش پیش‌دانشگاهی مطالب بسیار فرّاری دارد که با این روش مشکل فراموشی حل می‌شود. البته در کنار مطالعه‌ی زیاد کتاب درسی تست‌های کنکور سال‌های گذشته را تمرین کردم.»

برای مطالعه، از کتاب درسی شروع کرده و خط به خط تمام کلمات و مفاهیم را درک کنید. سعی کنید کوچک‌ترین نقطه‌ی ابهامی باقی نماند. سپس شروع به تست‌زنی به صورت خط به خط کرده تا بر روی متن کتاب به‌خوبی تسلط یابید. سپس تست‌های مفهومی را کار کنید و تمام نکات جدید و مهم تست‌ها را در کتاب درسی حاشیه‌نویسی کنید. تک تک سؤالات آزمون را بررسی کرده و قسمت‌های مربوط به آن‌ها را به‌خوبی از کتاب مطالعه کنید. فراموش نکنید تکرار و تمرین مستمر، مهم‌ترین اصل در موفقیت است.

به این پست امتیاز دهید.

دیدگاه های شما