به کنکور سـرا خوش آمدید
دانلود اپلیکیشن قبولی !
ghabuli

بزرگترین اپلیکیشن بانک تست کنکور در تمامی رشته ها و تمامی مقاطع, بیش از ۱۰۰هزار تست کنکور در تمامی دروس زیست و ریاضی و فیزیک . باقبولی تست بزن یاد بگیر آزمون بده !‌۱۰۰درصد قبولی

ادامه مطلب
جهش 347 داشته باش !
maktabestan

بذارین در ابتدا ریشه اسم پکیج جهش ۳۴۷ رو واستون تعریف کنم: ۳ دور – در ۴ماه بیش از ۷۰% مطالب کنکور رو بخونین و جهشی رویایی داشته باشین!


ادامه مطلب

۷ پیشنهاد برای مطالعه‌ مبحث فیزیک جدید

توضیحات :

۷ پیشنهاد برای مطالعه‌ مبحث فیزیک جدید

shive_bartarha

 

۱-     مبحث فیزیک جدید نسبت به مباحث فیزیک یک پیش و فیزیک ۳ کم حجم‌تر و دارای روابط کم‌تری می‌باشد و مطالب مطرح‌شده در آن عمدتاً تشریحی و روابط مطرح شده در آن ساده‌تر است و راه‌حل‌های آن نیز چندان طولانی نیست. بهترین منبع برای خواندن آن کتاب درسی می‌باشد زیرا هم توضیح کامل و کافی دارد و مثال‌ها و تمرین‌های مرتبط را با مفاهیم و همراه با نمودارها و شکل های خوبی توضیح داده است.

 

۲-     این مبحث حفظی است بهتر است بعد از مطالعه کتاب پاسخ تشریحی تست‌ها را حفظ کنید.

 

۳-     ابتدا یادگیری مفاهیم پایه و تعاریف، سپس یادداشت و خلاصه‌برداری از فرمول‌های مهم توصیه می‌شود.

 

۴-      توصیه می‌شود برای خواندن مبحث فیزیک جدید از شکل ها و نمودارهای کتاب غافل نشوید.توجه به نمودارهای تابندگی برحسب طول موج از هر دو دیدگاه قدیم و جدید و توجه به نتایج آن اهمیت دارد.

 

۵-     پدیده فوتوالکتریک و روابط آن یکی از مهم‌ترین مطالبی است که در این فصل مورد توجه قرار می‌گیرد و هم چنین رابطه‌ی ریدبرگ بالمر یکی دیگر از سرفصل های اساسی در این مبحث است و بر مبنای جدول طیف اتم هیدروژن تنظیم شده است نام رشته‌ها و گستره‌ی طول موج آن‌ها جزو نکاتی است که حتماً باید به خاطر داشته باشید .

 

۶-     شکل های کتاب رابادقت بررسی کنید و فراموش نکنید که مبحث فیزیک جدید درعین ساده بودن، نکات زیادی دارد که عمیق خواندن به همراه خلاصه‌برداری ضروری می‌باشد.

 

۷-     ابتدا مطالعه کامل کتاب و تسلط بر تمامی مفاهیم فرمول ها وجداول سپس حل تمامی تمرین ها مثال ها ی انتهای کتاب.پس از تسلط بر کتاب مراجعه به جزوه استاد و حل تمامی تمرین ها مجدد و بدون نگاه کردن به حل استاد.در مرحله آخر رجوع به کتاب آبی.در آخر رفع اشکال فراموش نشود.

 

فرستاده شده از طرف: صدیقه بگم حسینی-منیژه نوروزی-سیمین اسپوتین-معصومه ایمانخواه-کیمیا عبدالحسینی مقدم-سارا جوادی نمینی-سمیه رسول زاده-محمد کرمی منش-حنانه سادات پورحیدری

به این پست امتیاز دهید.

دیدگاه های شما